Полтава форум

Здравствуйте, гость ( Вход | Регистрация )

3 страниц V  < 1 2 3 >  
Ответить в данную темуНачать новую тему
Лекции Одо по современному искусству: скульптура
Odo
сообщение 6.4.2009, 17:20
Сообщение #21



Группа: Форумчане
Сообщений: 657
Регистрация: 2.10.2008




А це моя улюблена:

Прикрепленное изображение


Хокусай. Раптова злива перед грозою.

Цитата(Malinka1308 @ 6.4.2009, 16:43) *
Пластическая трансформация ?

Цитата
ПЛАСТИКА, -и, ж. 1. Вид образотворчого мистецтва, твори якого мають об'ємну, тривимірну форму і виконуються з твердих або в'язких матеріалів; скульптура. 2. збірн. Твори скульптури. 3. перен. Гармонійність і виразність форм, зображень, образів (у живописі, поезії, музиці тощо). 4. Мистецтво ритмічних, гармонійних рухів тіла. // Загальна гармонія, узгодженість рухів і жестів. Пластика в танці. 5. Хірургічні методи відновлення форми і (або) функції окремих частин тіла або органів.

Трансформація пластики — те, що дає змогу художнику виразити образ. Кожна форма має свій асоціятивний ряд і зменшуючи чи збільшуючи певні форми художник досягає більшої виразности у потрібному йому напрямку. От наприклад, як би Ти показали формою розум людини, портрет якої Ти ліпиш?
Перейти в начало страницы
 
+Цитировать сообщение
Malinka1308
сообщение 6.4.2009, 17:22
Сообщение #22



Группа: Форумчане
Сообщений: 298
Регистрация: 16.2.2009




Цитата(Odo @ 6.4.2009, 16:59) *
Трансформація пластики — те, що дає змогу художнику виразити образ. Кожна форма має свій асоціятивний ряд і зменшуючи чи збільшуючи певні форми художник досягає більшої виразности у потрібному йому напрямку. От наприклад, як би Ти показали формою розум людини, портрет якої Ти ліпиш?



Думаю, объемом.
Перейти в начало страницы
 
+Цитировать сообщение
Odo
сообщение 6.4.2009, 17:24
Сообщение #23



Группа: Форумчане
Сообщений: 657
Регистрация: 2.10.2008




Цитата(Malinka1308 @ 6.4.2009, 17:01) *
Думаю, объемом.

Об'ємом чого саме?
Перейти в начало страницы
 
+Цитировать сообщение
Malinka1308
сообщение 6.4.2009, 17:25
Сообщение #24



Группа: Форумчане
Сообщений: 298
Регистрация: 16.2.2009




Цитата(Odo @ 6.4.2009, 17:03) *
Об'ємом чого саме?



Может это будет смешно,объемом головы.

Сообщение отредактировал Malinka1308 - 6.4.2009, 17:26
Перейти в начало страницы
 
+Цитировать сообщение
Admin
сообщение 6.4.2009, 17:56
Сообщение #25



Группа: Администраторы
Сообщений: 863
Регистрация: 28.4.2005




Цитата(Odo @ 6.4.2009, 17:37) *
Canon так малює за один клац, ну і що?
У тому і справа, що око художника бачить більше.

Мне не интересно ставить или понимать медицинский диагноз художнику. Его работы должны просто радовать мой глаз. Вот был я в музее Дали. Ну необычно, ну известный художник, ну биография интересная, но что это за произведения искусства, что к каждой картине висит длинный мануал с описанием что, где, как и почему? Тетка полчаса рассказывает про картину. Не историю, а именно про картину. Это анализы для психиатра, а не искусство! smile.gif
Перейти в начало страницы
 
+Цитировать сообщение
Def
сообщение 6.4.2009, 19:05
Сообщение #26



Группа: Форумчане
Сообщений: 349
Регистрация: 18.11.2007




Цитата(Malinka1308 @ 6.4.2009, 17:43) *
Пластическая трансформация ?

Ага))) По Фрейду.)
Перейти в начало страницы
 
+Цитировать сообщение
Malinka1308
сообщение 6.4.2009, 19:19
Сообщение #27



Группа: Форумчане
Сообщений: 298
Регистрация: 16.2.2009




Цитата(Def @ 6.4.2009, 19:44) *
Ага))) По Фрейду.)



Нет такого у Фрейда..
Перейти в начало страницы
 
+Цитировать сообщение
Def
сообщение 6.4.2009, 20:02
Сообщение #28



Группа: Форумчане
Сообщений: 349
Регистрация: 18.11.2007




Цитата(Malinka1308 @ 6.4.2009, 19:58) *
Нет такого у Фрейда..

Это образно.

И далее, где то так.
http://hpsy.ru/public/x2485.htm
Перейти в начало страницы
 
+Цитировать сообщение
Malinka1308
сообщение 6.4.2009, 21:27
Сообщение #29



Группа: Форумчане
Сообщений: 298
Регистрация: 16.2.2009




Цитата(Def @ 6.4.2009, 19:41) *
И далее, где то так.
http://hpsy.ru/public/x2485.htm



Брр..
Вы это на ночь читаете?
Перейти в начало страницы
 
+Цитировать сообщение
Def
сообщение 6.4.2009, 21:37
Сообщение #30



Группа: Форумчане
Сообщений: 349
Регистрация: 18.11.2007




Цитата(Malinka1308 @ 6.4.2009, 22:06) *
Брр..
Вы это на ночь читаете?


А разница? Я в три ложусь...
Перейти в начало страницы
 
+Цитировать сообщение
Odo
сообщение 7.4.2009, 9:58
Сообщение #31



Группа: Форумчане
Сообщений: 657
Регистрация: 2.10.2008




Цитата(Admin @ 6.4.2009, 17:35) *
Мне не интересно ставить или понимать медицинский диагноз художнику. Его работы должны просто радовать мой глаз. Вот был я в музее Дали. Ну необычно, ну известный художник, ну биография интересная, но что это за произведения искусства, что к каждой картине висит длинный мануал с описанием что, где, как и почему? Тетка полчаса рассказывает про картину. Не историю, а именно про картину. Это анализы для психиатра, а не искусство! smile.gif

Подивіться скільки всього знайшли люди у фільмі Матриця. А можна просто подивитися і сказати, та фігня якась. Кожен обирає своє. Ви вважаєте, що Далі фігня, а Шишкін круто, ну і вважайте собі на здоров'я, всі бабусі світу коло під'їздів з семками плескають Вам у долоні wink.gif
Перейти в начало страницы
 
+Цитировать сообщение
Admin
сообщение 7.4.2009, 10:02
Сообщение #32



Группа: Администраторы
Сообщений: 863
Регистрация: 28.4.2005




Цитата(Odo @ 7.4.2009, 10:37) *
Кожен обирає своє. Ви вважаєте, що Далі фігня, а Шишкін круто, ну і вважайте собі на здоров'я, всі бабусі світу коло під'їздів з семками плескають Вам у долоні wink.gif

А вы продолжайте выделяться из толпы, с умным видом восторгаясь всякой непонятной вам фигней. Главное, чтобы никто не догадался. wink.gif
Перейти в начало страницы
 
+Цитировать сообщение
Odo
сообщение 7.4.2009, 10:24
Сообщение #33



Группа: Форумчане
Сообщений: 657
Регистрация: 2.10.2008




Цитата(Def @ 6.4.2009, 19:41) *
Это образно.

И далее, где то так.
http://hpsy.ru/public/x2485.htm

Колись мені пощастило подивитися виставку живопису дешевнохворих. Це була надзвичайно цікава виставка. Принаймні, нічого подібного мені ніколи не доводилося бачити. Деякі картини я пам'ятаю досі.
Де пролягає межа між душевним здоров'ям та хворобою? Хто її визначає? Хтось дивився "Політ над гніздом зозулі" Мілоша Формана та "Ігри розуму (Beautiful mind)" Дженніфер Коннеллі? Там це питання поставлено досить цікаво.

Мистецтво — не для всіх, а лише для найхоробріших, хто не боїться збожеволіти. А таких одиниці.

Чомусь згадався такий епізод з життя Матіса. Один його сусід по майстерні захворів, дуже застудився. Матіс приніс і обставив всю його майстерню своїми картинами, сказавши: "До вечора вони мають Вас вилікувати". І сталося саме так. Природа мистецтва загадкова.

Цитата(Admin @ 7.4.2009, 9:41) *
А вы продолжайте выделяться из толпы, с умным видом восторгаясь всякой непонятной вам фигней. Главное, чтобы никто не догадался. wink.gif

А Ви продовжуйте заздрити, бо цих речей Вам ніколи не збагнути, оперативки у мозку не вистачить wink.gif

Адміне, тримайте чергову пігулку це має Вас заспокоїти:



Коли знову траплятимуться чергові напади, звертайтесь wink.gif

Цитата(Malinka1308 @ 6.4.2009, 17:04) *
Может это будет смешно,объемом головы.

Зовсім не смішно. Адже голова і є символом розуму. Все правильно. Инколи, виокремлюють якісь частини голови, у нашій культурній традиції — це лоб. У деяких стародавніх традиціях це була потилиця, саме вона свідчила про рівень розвитку людини, а сократівський же лоб був зовсім "не в чєсті". Вважалося, що людина з таким лобом надто приземлена.



Це приклад найпростішої пластичної трансформації. Художник вдається до неї, щоб підкреслити якісь риси характеру (душі?) людини. Це, так звані, асоціяції першого плану, тобто те, що приходить одразу до голови: розум - голова, поет - Пушкін, небо - блакитне тощо. Реалісти це люди, що творять саме на цьому рівні, вони далі не йдуть, вони фактично роблять фотографію вручну, не за допомогою реактивів, а за допомогою пензля, проте, не всім це цікаво, деякі художники прагнуть глибшого філософського змісту і шукають далі, копають глибші рівні асоціяцій: другий, третій... сотий тощо, тут все залежить від особистих можливостей певного майстра, наскільки вглиб питання він здатний зануритися і які скарби там знайти і подарувати їх мистецтву.

Сообщение отредактировал Odo - 7.4.2009, 10:44
Перейти в начало страницы
 
+Цитировать сообщение
Malinka1308
сообщение 7.4.2009, 10:32
Сообщение #34



Группа: Форумчане
Сообщений: 298
Регистрация: 16.2.2009




Одо, а Ты что, совсем Шишкина не воспринимаешь? Интересно.
Я думаю, и Шишкин,и Дали - все искусство. Просто одним стоит любоваться,а в другое вдумываться.

Сообщение отредактировал Malinka1308 - 7.4.2009, 10:32
Перейти в начало страницы
 
+Цитировать сообщение
Odo
сообщение 7.4.2009, 10:48
Сообщение #35



Группа: Форумчане
Сообщений: 657
Регистрация: 2.10.2008




Цитата(Malinka1308 @ 7.4.2009, 10:11) *
Одо, а Ты что, совсем Шишкина не воспринимаешь? Интересно.
Я думаю, и Шишкин,и Дали - все искусство. Просто одним стоит любоваться,а в другое вдумываться.

Мені, здається я вже писав про це у темці про художників, що я ціную і Шишкіна, і Далі, і Пікассо, і Матіса, і Ротко, і Піросмані і багато ще талановитих та геніяльних художників. Тут не можна відкидати історичний контекст, у якому творили всі ці люди. Доба Шишкіна — доба реалізму, тому він теж був реалістом, живи він сьогодні, він би творив инакше на базі нинішнього рівня художніх досягнень.

Щодо "милуватися чи вдумуватися", то коли осягаєш якийсь складний твір мистецтва — то милуєшся ним так само, як раніше милувався простішими речами. Не можеш милуватися лише тим, що не сприймаєш.

Сообщение отредактировал Odo - 7.4.2009, 10:51
Перейти в начало страницы
 
+Цитировать сообщение
Malinka1308
сообщение 7.4.2009, 10:51
Сообщение #36



Группа: Форумчане
Сообщений: 298
Регистрация: 16.2.2009




Цитата(Odo @ 7.4.2009, 10:27) *
Мені, здається я вже писав про це у темці про художників, що я ціную і Шишкіна, і Далі, і Пікассо, і Матіса, і Ротко, і Піросмані і багато ще талановитих та геніяльних художників. Тут не можна відкидати історичний контекст, у якому творили всі ці люди. Доба Шишкіна — доба реалізму, тому він теж був реалістом, живи він сьогодні, він би творив инакше на базі нинішнього рівня художніх досягнень.



Я вот просто подумала, что современное искусство заставляет думать.
Перейти в начало страницы
 
+Цитировать сообщение
Odo
сообщение 7.4.2009, 10:56
Сообщение #37



Группа: Форумчане
Сообщений: 657
Регистрация: 2.10.2008




Цитата(Malinka1308 @ 7.4.2009, 10:30) *
Я вот просто подумала, что современное искусство заставляет думать.

Це лише на етапі навчання. Тобі ж не одразу далися всі мови, якими зараз послуговуєшся? Довелося таки посидіти і повчити щось, еге? Справа у тому, що сучасне мистецтво теж має свою мову таку, як наприклад українська або якась мова програмування. І кожен майстер має свої діялекти цієї мови, коли ці діялекти близькі, то майстри розуміють одне одне, коли ж далекі, то ставляться вороже одне до одного. Варто лише вивчити цю мову, зрозуміти її принципи і Ти розумітимеш її одразу з першого погляду на полотно чи скульптуру, як зараз розумієш англійську або німецьку і насолоджуватимешся так само, як нині реалізмом.

Сообщение отредактировал Odo - 7.4.2009, 10:59
Перейти в начало страницы
 
+Цитировать сообщение
Malinka1308
сообщение 7.4.2009, 10:59
Сообщение #38



Группа: Форумчане
Сообщений: 298
Регистрация: 16.2.2009




Цитата(Odo @ 7.4.2009, 11:35) *
Це лише на етапі навчання. Тобі ж не одразу далися всі мови, якими зараз послуговуєшся? Довелося таки посидіти і повчити щось, еге? Справа у тому, що сучасне мистецтво теж має свою мову таку, як наприклад українська або якась мова програмування. І кожен майстер має свої діялекти цієї мови, коли ці діялекти близькі, то майстри розуміють одне одне, коли ж далекі, то ставляться вороже одне до одного. Варто лише вивчити цю мову, зрозуміти її принципи і Ти розумітимеш її одразу з першого погляду на полотно чи скульптуру, як зараз розумієш англійську або німецьку.



Тогда давайте вернемся к скульптуре. А украинские скульпторы себя как то презентуют на мировой арене?
Перейти в начало страницы
 
+Цитировать сообщение
Odo
сообщение 7.4.2009, 11:04
Сообщение #39



Группа: Форумчане
Сообщений: 657
Регистрация: 2.10.2008




Цитата(Malinka1308 @ 7.4.2009, 10:38) *
Тогда давайте вернемся к скульптуре. А украинские скульпторы себя как то презентуют на мировой арене?

Цілком можливо. Нажаль, світових імен мені не зустрічалося, можливо це у нас попереду. З иншого боку, зазвичай, геній з'являється там, де є сприятливе середовище, або він туди їде і творить там. Наприклад, чомусь Пікассо, Матіс, Модільяні, та решта славетних художників доби постімпресіонізму і не лише її, обрали саме Париж. Чому, як думаєте?

Сообщение отредактировал Odo - 7.4.2009, 11:05
Перейти в начало страницы
 
+Цитировать сообщение
Malinka1308
сообщение 7.4.2009, 11:10
Сообщение #40



Группа: Форумчане
Сообщений: 298
Регистрация: 16.2.2009




Цитата(Odo @ 7.4.2009, 11:43) *
Цілком можливо. Нажаль, світових імен мені не зустрічалося, можливо це у нас попереду. З иншого боку, зазвичай, геній з'являється там, де є сприятливе середовище, або він туди їде і творить там. Наприклад, чомусь Пікассо, Матіс, Модільяні, та решта славетних художників доби постімпресіонізму і не лише її, обрали саме Париж. Чому, як думаєте?



Париж... Это даже сложно выразить словами. Там какая-то особая атмосфера. Каждый уголок, каждая улица-уже искусство. Я думаю, вдохновлят на творчество и способствует ему. Кто был, тот поймет насчет атмосферы.
Эскизы прикрепленных изображений
Прикрепленное изображение

 
Перейти в начало страницы
 
+Цитировать сообщение





3 страниц V  < 1 2 3 >
Ответить в данную темуНачать новую тему

 



RSS Текстовая версия Сейчас: 28.4.2024, 18:51
<% SAPE %>



Форум Полтавы - Полтавский форум

email: [email protected]