Полтава форум

Здравствуйте, гость ( Вход | Регистрация )

6 страниц V  < 1 2 3 4 5 > »   
Ответить в данную темуНачать новую тему
Феномен незнищенності
Malinka1308
сообщение 20.2.2009, 19:13
Сообщение #41



Группа: Форумчане
Сообщений: 298
Регистрация: 16.2.2009




Цитата(Odo @ 20.2.2009, 19:47) *
Згоден, віками намагалися зберегти і релігію і мову і решту духовних та культурних цінностей. А сьогодні, чи робимо ми такі ж зусилля або щось хоч трохи співставне до зусиль наших предків, для їх збереження та примноження? Ви? Я? Хтось? Тільки щиро?

Искренне- нет. Каждый считает что за него это сделают другие, а он лишь поддержит. Такой менталитет.
Говорят много все- и вы, и я. Говорят и при власти. Но тем, у кого действительно есть возможность как- то влиять на ситуацию, видимо недосуг.
А такими темпами можно дойти до того, что и менять будет уже нечего.
Перейти в начало страницы
 
+Цитировать сообщение
Odo
сообщение 20.2.2009, 19:19
Сообщение #42



Группа: Форумчане
Сообщений: 657
Регистрация: 2.10.2008




Цитата(Malinka1308 @ 20.2.2009, 19:55) *
Искренне- нет. Каждый считает что за него это сделают другие, а он лишь поддержит. Такой менталитет.
Говорят много все- и вы, и я. Говорят и при власти. Но тем, у кого действительно есть возможность как- то влиять на ситуацию, видимо недосуг.
А такими темпами можно дойти до того, что и менять будет уже нечего.

Ну от Ви власне і відповіли на своє ж питання:
Цитата(Malinka1308 @ 20.2.2009, 19:35) *
Почему???

Коли хочете знати мою опінію по темі, то я взагалі вважаю, що все навпаки: ми є яскравим і сумним прикладом феномена "знищенности" великої мови і культури, бо вважаю, що ми давно промайнули точку неповернення, принаймні у мовній царині точно.

Сообщение отредактировал Odo - 20.2.2009, 19:19
Перейти в начало страницы
 
+Цитировать сообщение
Malinka1308
сообщение 20.2.2009, 19:20
Сообщение #43



Группа: Форумчане
Сообщений: 298
Регистрация: 16.2.2009




Цитата(Odo @ 20.2.2009, 20:01) *
Ну от Ви власне і відповіли на своє ж питання:
Коли хочете знати мою опінію по темі, то я взагалі вважаю, що все навпаки: ми є яскравим і сумним прикладом феномена "знищенности" великої мови і культури, бо вважаю, що ми давно промайнули точку неповернення, принаймні у мовній царині точно.

и как по-Вашему, когда же мы упустили что-то главное?
Перейти в начало страницы
 
+Цитировать сообщение
Odo
сообщение 20.2.2009, 19:28
Сообщение #44



Группа: Форумчане
Сообщений: 657
Регистрация: 2.10.2008




Цитата(Malinka1308 @ 20.2.2009, 20:02) *
и как по-Вашему, когда же мы упустили что-то главное?

Складно сказати де саме, в історії таких моментів купа. Можна сказати, що кожен історичний поворот, де наші зверхники нехтували національною культурою та державною незалежністю в ім'я якихось инших, як їм здавалося "вищих" цілей і був таким пунктом, що привів нас до того результату, який нині є.

Сообщение отредактировал Odo - 20.2.2009, 19:35
Перейти в начало страницы
 
+Цитировать сообщение
Malinka1308
сообщение 20.2.2009, 19:33
Сообщение #45



Группа: Форумчане
Сообщений: 298
Регистрация: 16.2.2009




Цитата(Odo @ 20.2.2009, 20:10) *
Складно сказати де саме, в історії таких моментів купа. Головне, це той результат, який нині є. Це та точка де ми знаходимося зараз. Точка відліку.

Тогда это схоже с неизлечимой болезнью. Сколько бы не боролся за жизнь, борьба лишь продлит существование, но не изменит исхода.
Перейти в начало страницы
 
+Цитировать сообщение
Odo
сообщение 20.2.2009, 19:37
Сообщение #46



Группа: Форумчане
Сообщений: 657
Регистрация: 2.10.2008




Цитата(Malinka1308 @ 20.2.2009, 20:15) *
Тогда это схоже с неизлечимой болезнью. Сколько бы не боролся за жизнь, борьба лишь продлит существование, но не изменит исхода.

Часто хвороба є результатом хибних переконань людини та уявлень про Всесвіт. Змінюючи їх, вона отримує шанс одужати. Те саме і з нацією, тільки змінивши свої переконання ми маємо шанс.
Перейти в начало страницы
 
+Цитировать сообщение
Malinka1308
сообщение 20.2.2009, 19:43
Сообщение #47



Группа: Форумчане
Сообщений: 298
Регистрация: 16.2.2009




Цитата(Odo @ 20.2.2009, 20:19) *
Часто хвороба є результатом хибних переконань людини та уявлень про Всесвіт. Змінюючи їх, вона отримує шанс одужати. Те саме і з нацією, тільки змінивши свої переконання ми маємо шанс.

Но как донести это всему народу? чтобы выезжая за границы родины c гордостью отвечать на вопрос "where do you come from?' и не видеть иронической(?) улыбки на лице собеседника...
Это по-видимому может перейти в категорию риторических вопросов.

Сообщение отредактировал Malinka1308 - 20.2.2009, 19:47
Перейти в начало страницы
 
+Цитировать сообщение
Admin
сообщение 20.2.2009, 20:01
Сообщение #48



Группа: Администраторы
Сообщений: 863
Регистрация: 28.4.2005




Цитата(Malinka1308 @ 20.2.2009, 19:25) *
Но как донести это всему народу? чтобы выезжая за границы родины c гордостью отвечать на вопрос "where do you come from?' и не видеть иронической(?) улыбки на лице собеседника...

До гордости не скоро дело дойдет. Обычно, когда я "гордо" отвечал на "where are you from?" про ответную иронию и речи не шло. Сначала лицо становится озадаченным, а потом быстренько менялась тема. Не все буржуи знают про Украину. Некоторые, правда, про "совьет юнион" вспоминали. Но это, видимо, ихняя интеллигенция. smile.gif
Перейти в начало страницы
 
+Цитировать сообщение
Malinka1308
сообщение 20.2.2009, 20:14
Сообщение #49



Группа: Форумчане
Сообщений: 298
Регистрация: 16.2.2009




Цитата(Admin @ 20.2.2009, 20:43) *
До гордости не скоро дело дойдет. Обычно, когда я "гордо" отвечал на "where are you from?" про ответную иронию и речи не шло. Сначала лицо становится озадаченным, а потом быстренько менялась тема. Не все буржуи знают про Украину. Некоторые, правда, про "совьет юнион" вспоминали. Но это, видимо, ихняя интеллигенция. smile.gif

ну я в Вене была по учебе, на экономическом форуме, так там знают.
Лучше бы не знали(((((((((((((((((((((((((((
Перейти в начало страницы
 
+Цитировать сообщение
Admin
сообщение 20.2.2009, 21:00
Сообщение #50



Группа: Администраторы
Сообщений: 863
Регистрация: 28.4.2005




Цитата(Malinka1308 @ 20.2.2009, 19:56) *
ну я в Вене была по учебе, на экономическом форуме, так там знают.
Лучше бы не знали(((((((((((((((((((((((((((

Чем мы там прославились?
Перейти в начало страницы
 
+Цитировать сообщение
Malinka1308
сообщение 20.2.2009, 22:03
Сообщение #51



Группа: Форумчане
Сообщений: 298
Регистрация: 16.2.2009




Цитата(Admin @ 20.2.2009, 21:42) *
Чем мы там прославились?

точно не скажу. Но при упоминании,что мы из Украины у людей сразу менялось выражения лица и отношение к собеседнику. чтобы доказать что нас вобще стоит слушать- это титанические усилия.
И я не один раз о таком отношении слышала.
Такое впечатление, что они прямые трансляции с Верховной Рады смотрят периодически rolleyes.gif
но это люди разбирающиеся в экономике, насчет других верств населения судить не могу

Сообщение отредактировал Malinka1308 - 20.2.2009, 22:05
Перейти в начало страницы
 
+Цитировать сообщение
Odo
сообщение 24.2.2009, 10:21
Сообщение #52



Группа: Форумчане
Сообщений: 657
Регистрация: 2.10.2008




Цитата(Malinka1308 @ 20.2.2009, 22:45) *
точно не скажу. Но при упоминании,что мы из Украины у людей сразу менялось выражения лица и отношение к собеседнику. чтобы доказать что нас вобще стоит слушать- это титанические усилия.
И я не один раз о таком отношении слышала.
Такое впечатление, что они прямые трансляции с Верховной Рады смотрят периодически rolleyes.gif
но это люди разбирающиеся в экономике, насчет других верств населения судить не могу

Дикуни ми для них, звідси і ставлення відповідне. Думаю, що Ви б поставилися точнісінько так само до людей з країни зі ще нижчим культурним рівнем, просто на автоматі, не замислюючись і так само довго їм довелобися переконувати Вас, що їх слухати таки варто.
Перейти в начало страницы
 
+Цитировать сообщение
Malinka1308
сообщение 24.2.2009, 10:24
Сообщение #53



Группа: Форумчане
Сообщений: 298
Регистрация: 16.2.2009




Цитата(Odo @ 24.2.2009, 11:03) *
Дикуни ми для них, звідси і ставлення відповідне. Думаю, що Ви б поставилися точнісінько так само до людей з країни зі ще нижчим культурним рівнем, просто на автоматі, не замислюючись і так само довго їм довелобися переконувати Вас, що їх слухати таки варто.

Знаете, в чем парадокс? вот Вы сказали про страну с еще более низким культурным уровнем, а мне в голову не приходит ни одного примера. НИ ОДНОГО
Cтранно, хотя может я плохо думаю

Сообщение отредактировал Malinka1308 - 24.2.2009, 10:26
Перейти в начало страницы
 
+Цитировать сообщение
Odo
сообщение 24.2.2009, 10:35
Сообщение #54



Группа: Форумчане
Сообщений: 657
Регистрация: 2.10.2008




Цитата(Malinka1308 @ 24.2.2009, 11:06) *
Знаете, в чем парадокс? вот Вы сказали про страну с еще более низким культурным уровнем, а мне в голову не приходит ни одного примера. НИ ОДНОГО
Cтранно, хотя может я плохо думаю

Одразу застережуся, що поважаю всі нації, але деякі держави дійсно мають нижчий культурний рівень, деякі вищий. Для мене, культура — на північному заході, а її зменшення у протилежному напрямку — південному сході, хоча скрізь не без винятків, таких, як Індія та Японія, наприклад.

Сообщение отредактировал Odo - 24.2.2009, 10:38
Перейти в начало страницы
 
+Цитировать сообщение
Malinka1308
сообщение 24.2.2009, 10:46
Сообщение #55



Группа: Форумчане
Сообщений: 298
Регистрация: 16.2.2009




Цитата(Odo @ 24.2.2009, 11:17) *
Одразу застережуся, що поважаю всі нації, але деякі держави дійсно мають нижчий культурний рівень, деякі вищий. Для мене, культура — на північному заході, а її зменшення у протилежному напрямку — південному сході, хоча скрізь не без винятків, таких, як Індія та Японія, наприклад.

А я недавно для себя открыла арабские страны. Там действительно очень образованные люди. Хотя тоже не без исключений, я думаю.))
Перейти в начало страницы
 
+Цитировать сообщение
Odo
сообщение 24.2.2009, 11:14
Сообщение #56



Группа: Форумчане
Сообщений: 657
Регистрация: 2.10.2008




Цитата(Malinka1308 @ 24.2.2009, 11:28) *
А я недавно для себя открыла арабские страны. Там действительно очень образованные люди. Хотя тоже не без исключений, я думаю.))

Схід має свою унікальну культуру, але так вже сталося, що захід виборов право зватися еталоном культури і тому тепер будь-яку культуру прикладають до еталону і роблять висновок про її вищість чи нижчість. Можливо це неправильно, але у кожному разі це демонструє відносність всіх цих наших оцінок вище-нижче.

Головна світоглядна розбіжність між заходом і сходом — різні пріоритети вартостей: для заходу вищою цінністю є людське життя, а для сходу — життя ідеї, відтак і вибудовуються два протилежні типи цивілізації, що не сприймають одна одну.

Сообщение отредактировал Odo - 24.2.2009, 11:17
Перейти в начало страницы
 
+Цитировать сообщение
Malinka1308
сообщение 24.2.2009, 11:37
Сообщение #57



Группа: Форумчане
Сообщений: 298
Регистрация: 16.2.2009




Цитата(Odo @ 24.2.2009, 11:56) *
Схід має свою унікальну культуру, але так вже сталося, що захід виборов право зватися еталоном культури і тому тепер будь-яку культуру прикладають до еталону і роблять висновок про її вищість чи нижчість. Можливо це неправильно, але у кожному разі це демонструє відносність всіх цих наших оцінок вище-нижче.

Головна світоглядна розбіжність між заходом і сходом — різні пріоритети вартостей: для заходу вищою цінністю є людське життя, а для сходу — життя ідеї, відтак і вибудовуються два протилежні типи цивілізації, що не сприймають одна одну.

К сожалению)))
Хотя с другой стороны нас всегда манило что-то необьяснимое с нашей точки зрения.

Сообщение отредактировал Malinka1308 - 24.2.2009, 11:48
Перейти в начало страницы
 
+Цитировать сообщение
Malinka1308
сообщение 25.2.2009, 8:32
Сообщение #58



Группа: Форумчане
Сообщений: 298
Регистрация: 16.2.2009





Из последнего. Сегодня прочитала в газете:


Отже, мають рацію ті націоналісти, які стверджують, що в українській мові матюків не було, що їх в нашу солов'їну мову принесли росіяни? — Так, що стосується власне мату, тобто сексуальної лайки, принесли його вони. Так само, як німці прищепили колись чехам шіт-лайку. У словнику Грінченка лаятися по-московському — це лаятися в батька-матір. Знаєш, хоч вона й прижилась, але в україномовному втіленні так і не стала чимось оригінальним. Більше того, потрапляючи на наш грунт, вона лексично наповнювалась рідним «задом».

У безсмертній «Енеїді» І. Котляревського є побіжна заувага по-сербськи величати віру. Тобто, як прокоментував мій батько, — лаялися нецензурними словами. Історичним фактом є те, що в Україні, зокрема й на Полтавщині, звідки Котляревський і мій батько, жило багато сербів, які під час війни Австрії з Туреччиною переселялись в Україну. Серби прийшли в Україну не як колоністи, але своєю сексуальною лайкою впливали на місцеву мову. Нічого не вдієш, міжетнічні зв'язки, міграційні процеси...

Але все одно вплив російської мови й культури значно більший. — У цьому аспекті так. Проте і нашу обсценність можна там відшукати: Дило говно, треба розжувати, і нашу евфеміністичність: скакать в гречку фіксує вже словник О. Флегона початку 70-х ХХ ст.

Тобто ти не поділяєш думку тих мовознавців, які говорять про загибель української мови, про апокаліпсис української культури?

— Про загибель найголосніше кричать ті, хто лінується або не вміє по-справжньому вивчати мову, укладати нетрадиційні спеціальні словники, які б показували, якою багатою і гарною вона є. Якби ми всі геть розмовляли російською, то вивчали б «українську російську» мову. І крапка. Але добряча частина проговорює себе і свій світ українською.

Я особисто не поділяю той невротичний пуризм, який притаманний деяким науковцям і політикам. За великим рахунком, мова не є чиєюсь власністю. Хай політики борються з бідністю і невивезеним сміттям, а лінгвісти вивчають, як і чому ми так говоримо. Дивись, і бруду поменшає.

Одначе та «рускоязична» напівмова до певної міри визначає процеси в суспільстві.

— Так, на загал ми живемо у двомовній державі. Як би там не було, але не тільки ми творимо мову, а й мова творить нас. Культурну людину створює культурне мовне середовище, принаймні голоси еліти в інформаційному просторі. В засобах масової інформації щось не дуже чутно голоси українських чи місцевих російських інтелектуалів. Я не кажу, що їх нема, їх не чути у форматі авторських передач.

Перейти в начало страницы
 
+Цитировать сообщение
Odo
сообщение 25.2.2009, 14:14
Сообщение #59



Группа: Форумчане
Сообщений: 657
Регистрация: 2.10.2008




Загалом цікавий текстик.

Цитата(Malinka1308 @ 25.2.2009, 9:14) *
У безсмертній «Енеїді» І. Котляревського є побіжна заувага по-сербськи величати віру. Тобто, як прокоментував мій батько, — лаялися нецензурними словами. Історичним фактом є те, що в Україні, зокрема й на Полтавщині, звідки Котляревський і мій батько, жило багато сербів, які під час війни Австрії з Туреччиною переселялись в Україну. Серби прийшли в Україну не як колоністи, але своєю сексуальною лайкою впливали на місцеву мову. Нічого не вдієш, міжетнічні зв'язки, міграційні процеси...

Тепер ясно, чому Огієнко у своїй "Істрії української літературної мови" пише, що "ми жили поряд із сербами" та, що наша мова більше подібна до сербської. Раніше ніяк не міг зрозуміти до чого тут ті серби?

Сообщение отредактировал Odo - 25.2.2009, 14:15
Перейти в начало страницы
 
+Цитировать сообщение
Odo
сообщение 25.2.2009, 14:32
Сообщение #60



Группа: Форумчане
Сообщений: 657
Регистрация: 2.10.2008




Цитата(Malinka1308 @ 25.2.2009, 9:14) *
Я особисто не поділяю той невротичний пуризм, який притаманний деяким науковцям і політикам. За великим рахунком, мова не є чиєюсь власністю. Хай політики борються з бідністю і невивезеним сміттям, а лінгвісти вивчають, як і чому ми так говоримо. Дивись, і бруду поменшає.

І чого ото Юзеф Пілсудський сказав: "Геть з польської армії всі, хто не послуговується польською мовою", а Ататюрк зібрав найвидатніших мовознавців Туреччини і вони за лічені місяці виробили правила нової майже штучно-створеної турецької мови, котрою Туреччина послуговується і дотепер, мабуть не доперли вчасно, що краще їм було боротися з "бідністю і невивезеним сміттям" і тепер їх народи мають свою власну розвинуту мову і жодних проблем з бідністю та сміттям.

Цитата(Malinka1308 @ 25.2.2009, 9:14) *
Одначе та «рускоязична» напівмова до певної міри визначає процеси в суспільстві.
— Так, на загал ми живемо у двомовній державі. Як би там не було, але не тільки ми творимо мову, а й мова творить нас. Культурну людину створює культурне мовне середовище, принаймні голоси еліти в інформаційному просторі. В засобах масової інформації щось не дуже чутно голоси українських чи місцевих російських інтелектуалів. Я не кажу, що їх нема, їх не чути у форматі авторських передач.

З одного боку нехай не лізуть до мови, з иншого, нікого щось не видно. Де логіка в автора?

Сообщение отредактировал Odo - 25.2.2009, 14:32
Перейти в начало страницы
 
+Цитировать сообщение





6 страниц V  < 1 2 3 4 5 > » 
Ответить в данную темуНачать новую тему

 



RSS Текстовая версия Сейчас: 27.4.2024, 9:03
<% SAPE %>



Форум Полтавы - Полтавский форум

email: [email protected]