Полтава форум

Здравствуйте, гость ( Вход | Регистрация )

4 страниц V  < 1 2 3 4 >  
Ответить в данную темуНачать новую тему
Полтава обрела официальный символ
Гад еще тот
сообщение 18.2.2009, 11:13
Сообщение #21



Группа: Форумчане
Сообщений: 141
Регистрация: 11.2.2009
Из: Полтава/Киев




Тому що понтів більше ніж по зав'язку, а всі заслуги - в минулому. А до того ж, порівняйте форму тарчи (щита) герба з бірочкою, яку прив'язують на всі вироби з натуральної шкіри. Внизу - голова, а лапи - зверху і знизу.
Перейти в начало страницы
 
+Цитировать сообщение
Admin
сообщение 18.2.2009, 12:10
Сообщение #22



Группа: Администраторы
Сообщений: 863
Регистрация: 28.4.2005




Цитата(Odo @ 17.2.2009, 10:07) *
Цікаве тлумачення. А полтавський тоді, чому Ви тлумачите, як "шкуру невбитого ведмідя"?

Наши чиновники, как всегда, проявили неординарный вкус, утвердив этот герб в 1993 году. Причем это убожество является польским наследием. Этот герб существовал до 1803 года.

А вот какой интересный герб был с 1803 года:

Прикрепленное изображение

Тут тебе и пальма, и пирамида, и змеючка smile.gif

Цитата
Щит четверочастный, скошенный, в первой червленой части две шпаги накрест положенные, во второй части в серебряном поле знамя с государственным гербом, в третьей серебряной части растущая пальма, в четвертой голубой части каменная пирамида, на которой изображение вечности - змея, держащая в пасти свой хвост". Авторство герба приписывается Ф.Санти, который разработал герб еще в 1720-х гг.


Но "клятi москалi" и тут прокрались:

Цитата
Композиция герба прославляет победу российской армии над шведскими войсками в Полтавской битве в 1709 г.


А вот герб Полтавской губернии на открытке:

Прикрепленное изображение


Шикарно! И не стыдно людям показать.
Перейти в начало страницы
 
+Цитировать сообщение
Odo
сообщение 18.2.2009, 14:38
Сообщение #23



Группа: Форумчане
Сообщений: 657
Регистрация: 2.10.2008




Цитата(Admin @ 18.2.2009, 12:52) *
Наши чиновники, как всегда, проявили неординарный вкус, утвердив этот герб в 1993 году. Причем это убожество является польским наследием. Этот герб существовал до 1803 года.

Ну так що означала ця ніби-то "польська спадщина"? Яке геральдичне значення мав лук, що стіляє донизу?

Цитата(Admin @ 18.2.2009, 12:52) *
А вот какой интересный герб был с 1803 года: Тут тебе и пальма, и пирамида, и змеючка smile.gif

Ну не все те краса, що пальмочки з пірамідами, розумієте, все складніше. Як на мане — убожество та ще й з поганою символікрою.

Цитата(Admin @ 18.2.2009, 12:52) *
Но "клятi москалi" и тут прокрались: А вот герб Полтавской губернии на открытке: Шикарно! И не стыдно людям показать.

Ну у Вас і смак, капець просто. Мені б було соромно таке показувати.
Перейти в начало страницы
 
+Цитировать сообщение
Admin
сообщение 18.2.2009, 14:51
Сообщение #24



Группа: Администраторы
Сообщений: 863
Регистрация: 28.4.2005




Цитата(Odo @ 18.2.2009, 14:20) *
Ну не все те краса, що пальмочки з пірамідами, розумієте, все складніше. Як на мане — убожество та ще й з поганою символікрою.

У вас тоже с чувством юмора туго.

Цитата
Ну у Вас і смак, капець просто. Мені б було соромно таке показувати.

Согласен. Листики дубовые всякие, короны, ленточки. Отстой, буржуйский пережиток. А вот герб, нарисованый студентом-недоучкой в векторном редакторе за пять минут, это да, это - шедевр и гордость! smile.gif
Перейти в начало страницы
 
+Цитировать сообщение
Odo
сообщение 18.2.2009, 15:03
Сообщение #25



Группа: Форумчане
Сообщений: 657
Регистрация: 2.10.2008




Цитата(Admin @ 18.2.2009, 15:33) *
У вас тоже с чувством юмора туго.

Сподіваюсь, це теж був черговий і смішний Ваш жарт, нє?

Цитата(Admin @ 18.2.2009, 15:33) *
Согласен. Листики дубовые всякие, короны, ленточки. Отстой, буржуйский пережиток. А вот герб, нарисованый студентом-недоучкой в векторном редакторе за пять минут, это да, это - шедевр и гордость! smile.gif

Це явище зайвої деталізації зветься "архаїчним острахом порожнечі". Щопримітивнішою була цивілізація, то більше вона намагалася прикрашати свою геральдику (і не лише її) всілякими зайвими подробицями, штибу листочків, стрічечок, квіточок тощо. Розвинуті ж наспак тяжіли до шляхетної і вишуканої простоти композиції, відкидаючи все зайве. Мені більше смакує розвинутий символ мого міста, Вам — примітивний. В усіх свої смаки wink.gif

Admin, ну то як, слабо відповісти на питання про символіку стріляючого донизу лука? Перш, ніж щось лаяти непогано би знати, що саме лаєш, чи не так?

Сообщение отредактировал Odo - 18.2.2009, 15:10
Перейти в начало страницы
 
+Цитировать сообщение
Odo
сообщение 18.2.2009, 15:40
Сообщение #26



Группа: Форумчане
Сообщений: 657
Регистрация: 2.10.2008




Цитата(Admin @ 18.2.2009, 15:33) *
А вот герб, нарисованый студентом-недоучкой в векторном редакторе за пять минут, это да, это - шедевр и гордость! smile.gif

А ось людину, що відновила цей чудовий символ нашого міста і яку Ви знічев'я обізвали "студентом-недоучкой" я знав особисто, надзвичайно освічений і талановитий був художник, знавець української історії яких мало. Світла йому пам'ять.

Сообщение отредактировал Odo - 18.2.2009, 15:42
Перейти в начало страницы
 
+Цитировать сообщение
Admin
сообщение 18.2.2009, 16:01
Сообщение #27



Группа: Администраторы
Сообщений: 863
Регистрация: 28.4.2005




Цитата(Odo @ 18.2.2009, 14:45) *
Це явище зайвої деталізації зветься "архаїчним острахом порожнечі". Щопримітивнішою була цивілізація, то більше вона намагалася прикрашати свою геральдику (і не лише її) всілякими зайвими подробицями, штибу листочків, стрічечок, квіточок тощо. Розвинуті ж наспак тяжіли до шляхетної і вишуканої простоти композиції, відкидаючи все зайве.


Теперь буду знать, как это называется - "архаїчним острахом порожнечі". Прелестно.

Цитата
Мені більше смакує розвинутий символ мого міста, Вам — примітивний.


Розвинутий - не те слово.

Цитата
Admin, ну то як, слабо відповісти на питання про символіку стріляючого донизу лука? Перш, ніж щось лаяти непогано би знати, що саме лаєш, чи не так?


Отвечаю. Мысль не моя:

Цитата
Он был такой: в лазурном (голубом) поле щита расположен золотой лук, натянутый стрелой, направленной острием к земле. Его сопровождают по углам щита четыре шестигранных золотых звезды. Все изображение герба символизирует мирное ясное небо (голубой цвет), мир (стрела, направленная к земле), - покой после боя.


Цитата(Odo @ 18.2.2009, 15:22) *
А ось людину, що відновила цей чудовий символ нашого міста і яку Ви знічев'я обізвали "студентом-недоучкой" я знав особисто, надзвичайно освічений і талановитий був художник, знавець української історії яких мало. Світла йому пам'ять.

Так вам сам герб нравится или вы гордитесь тем, что знали автора его современной интерпретации?
Перейти в начало страницы
 
+Цитировать сообщение
Odo
сообщение 18.2.2009, 17:29
Сообщение #28



Группа: Форумчане
Сообщений: 657
Регистрация: 2.10.2008




Цитата(Admin @ 18.2.2009, 16:43) *
Теперь буду знать, как это называется - "архаїчним острахом порожнечі". Прелестно.

Вчіться на здоров'я, це ніколи не зайве wink.gif

Цитата(Admin @ 18.2.2009, 16:43) *
Розвинутий - не те слово.

Та ні, наче все правильно розвинутий від розвинутости, а примітивний від обмежености і дикости, кожному своє, чи не так?

Цитата(Admin @ 18.2.2009, 16:43) *
Отвечаю. Мысль не моя:

Ви не здатні зрозуміти такого простого питання? Мені його повторити чи переформулювати ще раз?
Зосередьтеся:
Що означає цей символ, що зображений на гербі Полтави — лук, що стріляє донизу? Так зрозуміло? Чекаю на Вашу відповідь.

Цитата(Admin @ 18.2.2009, 16:43) *
Так вам сам герб нравится или вы гордитесь тем, что знали автора его современной интерпретации?

Я пишаюся, що у мого рідного міста саме такий вишуканий герб, а не той дурнуватий з дубовими листочками та масонськими символами.
Перейти в начало страницы
 
+Цитировать сообщение
Admin
сообщение 18.2.2009, 17:36
Сообщение #29



Группа: Администраторы
Сообщений: 863
Регистрация: 28.4.2005




Цитата(Odo @ 18.2.2009, 17:11) *
Ви не здатні зрозуміти такого простого питання? Мені його повторити чи переформулювати ще раз?
Зосередьтеся:
Що означає цей символ, що зображений на гербі Полтави — лук, що стріляє донизу? Так зрозуміло? Чекаю на Вашу відповідь.

Зосередьтеся ви i уважно читайте вiдповiдi.
Перейти в начало страницы
 
+Цитировать сообщение
Odo
сообщение 18.2.2009, 17:43
Сообщение #30



Группа: Форумчане
Сообщений: 657
Регистрация: 2.10.2008




Цитата(Admin @ 18.2.2009, 18:18) *
Зосередьтеся ви i уважно читайте вiдповiдi.

Зосередився.

Цитата
Все изображение герба символизирует мирное ясное небо (голубой цвет), мир (стрела, направленная к земле), - покой после боя.

Це все, що Ви нарили? Будуть ще якісь версії? І поясніть таке, про який спокій після бою ішлося, коли це "польська спадщина"? Хто з ким аж так воював у Полтаві за поляків, що спокій після такого бою зробили символом на гербі міста? Ви логіку бачите? Я — жодної.

Отже, або ця версія безпідставна або цей герб таки не "польська спадщина", а щось, чого Ви не знаєте.

Сообщение отредактировал Odo - 18.2.2009, 17:52
Перейти в начало страницы
 
+Цитировать сообщение
Admin
сообщение 18.2.2009, 18:13
Сообщение #31



Группа: Администраторы
Сообщений: 863
Регистрация: 28.4.2005




Цитата(Odo @ 18.2.2009, 17:25) *
Це все, що Ви нарили? Будуть ще якісь версії? І поясніть таке, про який спокій після бою ішлося, коли це "польська спадщина"? Хто з ким аж так воював у Полтаві за поляків, що спокій після такого бою зробили символом на гербі міста? Ви логіку бачите? Я — жодної.

Отже, або ця версія безпідставна або цей герб таки не "польська спадщина", а щось, чого Ви не знаєте.

Ну вы же лучше меня историю знаете и пытаетесь меня подколоть. Вы же в курсе, что этот вариант не уникален сам по себе, а произошел от герба поляков, владевшим городом. Там эта стрела пронзает сердце или что-то в этом роде. Погуглите smile.gif

Если моя версия ошибочна, приведите, пожалуйста, версию историков. Желательно не современных украинских.
Перейти в начало страницы
 
+Цитировать сообщение
Odo
сообщение 18.2.2009, 18:37
Сообщение #32



Группа: Форумчане
Сообщений: 657
Регистрация: 2.10.2008




Цитата(Admin @ 18.2.2009, 18:55) *
Ну вы же лучше меня историю знаете и пытаетесь меня подколоть. Вы же в курсе, что этот вариант не уникален сам по себе, а произошел от герба поляков, владевшим городом. Там эта стрела пронзает сердце или что-то в этом роде. Погуглите smile.gif

Гугльож я залишаю Вам. Підколювати Вас не збирався, але Ваша дещо троляча манера спілкуватися, дійсно викликає подібні бажання wink.gif

Цитата(Admin @ 18.2.2009, 18:55) *
Если моя версия ошибочна, приведите, пожалуйста, версию историков. Желательно не современных украинских.

Я лише наголошую на повній відсутности логіки у версії, яку Ви навели. Коли щось пропустив виправте.

Версія, яка відома мені така: у геральдиці є певна умовна символіка, наприклад низ означає південь, а відповідно верх — північ. Лук, що стріляє донизу насправді направлений на південь. Як відомо всім, хто цікавився історією Полтави, наше місто колись було однією з прикордонних козацьких фортець, що захищало землі далі на північ від кочовиків, що постійно чинили напади саме з півдня.

Як бачите просто історія і без жодних польських та російських впливів.

Сообщение отредактировал Odo - 18.2.2009, 18:59
Перейти в начало страницы
 
+Цитировать сообщение
Admin
сообщение 2.3.2009, 10:05
Сообщение #33



Группа: Администраторы
Сообщений: 863
Регистрация: 28.4.2005




Цитата(Odo @ 18.2.2009, 14:45) *
Розвинуті ж наспак тяжіли до шляхетної і вишуканої простоти композиції, відкидаючи все зайве. Мені більше смакує розвинутий символ мого міста, Вам — примітивний. В усіх свої смаки wink.gif

Все зависит от манеры исполнения. Как вам этот вариант? smile.gif

Прикрепленное изображение

"простоти композиції, відкидаючи все зайве"
Перейти в начало страницы
 
+Цитировать сообщение
Odo
сообщение 2.3.2009, 10:15
Сообщение #34



Группа: Форумчане
Сообщений: 657
Регистрация: 2.10.2008




Цитата(Admin @ 2.3.2009, 10:47) *
Все зависит от манеры исполнения. Как вам этот вариант? smile.gif

Прикрепленное изображение

"простоти композиції, відкидаючи все зайве"

Просто і вишукано. Хоч цей герб мені, загалом, і не подобається, але стилістична привабливість графіки робить свою справу і тут він дійсно виглядає набагато ліпше.
Бачите, можете ж коли захочете wink.gif

Сообщение отредактировал Odo - 2.3.2009, 10:16
Перейти в начало страницы
 
+Цитировать сообщение
Гад еще тот
сообщение 2.3.2009, 21:39
Сообщение #35



Группа: Форумчане
Сообщений: 141
Регистрация: 11.2.2009
Из: Полтава/Киев




Значится так, по поводу геральдики.
Так называемое "польськое наследие" вполне оправдано. Дело в том, что Полтава, пребывая в составе Польско-Литовско-Русского государства - Речи Посполитой - находилась в ее "геральдическом поле". Термин безграмотный - да простит меня Олекса Руденко. Но я его употребляю для того, чтобы легче было понять, o co chodzi.
Дальше. В геральдике Речи Посполитой приняты пять основных форм гербового щита (тарчи): раннефранцузская (треугольник с дугообразными боковыми сторонами), позднефранцузская (прямоугольник с фигурной скобкой внизу - как на трехкопеечной марке), испанская (прямоугольник с закругленным низом) польская (фигурная форма с двумя проемами вверху по углам) и немецкая (та же самая, что и польская, только с одним проемом). В геральдике городов чаще всего использовались позднефранцузские и испанские "тарчи". Та, которая изображена на нынешнем гербе Полтавы, не вписывается ни в одну из пяти упомянутых "тарч", принятых в Речи Посполитой. В европейской геральдической традиции таких щитов тоже нет. При всем моем уважении к покойному Виктору Батурину, мне трудно сказать, на основе чего он разрабатывал щит герба.
Более того: выемки-ущербы в нижней части щита в старину означали то, что его владелец "отличился" либо трусостью на поле боя, либо пьянством. В нынешнем гербе Полтавы таких выемок аж две!
Герб с "годлом" (исмволом, занком) в виде сердца был пожалован Полтаве королем Сигизмундом ІІІ в связи с предоставлением ей магдебургии. Такой герб и следует, на мой взгляд, считать нынешним символом города.

Сообщение отредактировал Гад еще тот - 2.3.2009, 21:42
Перейти в начало страницы
 
+Цитировать сообщение
Odo
сообщение 3.3.2009, 10:39
Сообщение #36



Группа: Форумчане
Сообщений: 657
Регистрация: 2.10.2008




Цитата(Гад еще тот @ 2.3.2009, 22:21) *
Значится так, по поводу геральдики. Так называемое "польськое наследие" вполне оправдано. Дело в том, что Полтава, пребывая в составе Польско-Литовско-Русского государства - Речи Посполитой - находилась в ее "геральдическом поле". Термин безграмотный - да простит меня Олекса Руденко. Но я его употребляю для того, чтобы легче было понять, o co chodzi. Дальше. В геральдике Речи Посполитой приняты пять основных форм гербового щита (тарчи): раннефранцузская (треугольник с дугообразными боковыми сторонами), позднефранцузская (прямоугольник с фигурной скобкой внизу - как на трехкопеечной марке), испанская (прямоугольник с закругленным низом) польская (фигурная форма с двумя проемами вверху по углам) и немецкая (та же самая, что и польская, только с одним проемом). В геральдике городов чаще всего использовались позднефранцузские и испанские "тарчи". Та, которая изображена на нынешнем гербе Полтавы, не вписывается ни в одну из пяти упомянутых "тарч", принятых в Речи Посполитой. В европейской геральдической традиции таких щитов тоже нет. При всем моем уважении к покойному Виктору Батурину, мне трудно сказать, на основе чего он разрабатывал щит герба.

А як щодо цього?



Цитата(Гад еще тот @ 2.3.2009, 22:21) *
Более того: выемки-ущербы в нижней части щита в старину означали то, что его владелец "отличился" либо трусостью на поле боя, либо пьянством. В нынешнем гербе Полтавы таких выемок аж две!
Герб с "годлом" (исмволом, занком) в виде сердца был пожалован Полтаве королем Сигизмундом ІІІ в связи с предоставлением ей магдебургии. Такой герб и следует, на мой взгляд, считать нынешним символом города.

За великого бажання виїмки-заглибини можна побачити і на цих гербах і на багатьох инших, особливо, коли герб не подобається, еге?





А скільки всього можна нарити у радянській геральдиці, Ви тільки подумайте який простір для критики і навішування муругих ярликів, адже вона (радянська геральдика) послуговувалася зовсім иншою — власною семантикою, тому наклавши на неї семантику опонента можна дійти до надзвичайно несподіваних висновків. Це все треба пам'ятатати, коли оцінюємо творчість людей, які більшу частину свого життя жили та творили саме у межах радянської знакової системи, і, які звикли творити власні системи символів, хоча инколи і виходили за її межі, розширюючи та збагачуючи її подібними розвідками.

Сообщение отредактировал Odo - 3.3.2009, 11:01
Перейти в начало страницы
 
+Цитировать сообщение
Гад еще тот
сообщение 3.3.2009, 11:50
Сообщение #37



Группа: Форумчане
Сообщений: 141
Регистрация: 11.2.2009
Из: Полтава/Киев




Одо, але ж не такі явні, як на полтавському гербі! На тих, які Ви навели - звичайнісінькі завитушки.
До речі, а чий це герб з елементом Погоні Литовської? Не звернули увагу?
Перейти в начало страницы
 
+Цитировать сообщение
Odo
сообщение 3.3.2009, 12:49
Сообщение #38



Группа: Форумчане
Сообщений: 657
Регистрация: 2.10.2008




Цитата(Гад еще тот @ 3.3.2009, 12:32) *
Одо, але ж не такі явні, як на полтавському гербі! На тих, які Ви навели - звичайнісінькі завитушки.

Ну це ж очевидно — колір, що подобається завше набуває перфектних якостей: жовтий або оранжевий стають відтінками золота, сірий — срібла, а як не подобається, то і оранжевий вже не оранжевий, а рудий, і сірий вже здається муругим. Все те саме і з тими Вашими щербинами, можна побачити завитушки, а можна щербини. До речі, Вам часто зустрічалися такі рівненькі і гладенькі "щербинки", це на рваному-то металі? Як на мене, то це і є ті самі завитушки, що композиційно необхідні знизу, просто їх форма декоративно узагальнена і геометрізована. Також, я думаю, що цілком очевидно, що жоден майстер не зображуватиме у гербі зумисне подібних ганебних символів. Тому, див. вище про семантику і контекст епохи Віктора Батурина.

Цитата(Гад еще тот @ 3.3.2009, 12:32) *
До речі, а чий це герб з елементом Погоні Литовської? Не звернули увагу?

Наче, Сапєґи.

Сообщение отредактировал Odo - 3.3.2009, 12:58
Перейти в начало страницы
 
+Цитировать сообщение
Гад еще тот
сообщение 3.3.2009, 12:56
Сообщение #39



Группа: Форумчане
Сообщений: 141
Регистрация: 11.2.2009
Из: Полтава/Киев




Цитата(Odo @ 3.3.2009, 13:31) *
Як на мене, то це і є ті самі завитушки, що композиційно необхідні знизу, просто їх форма декоративно узагальнена і геометрізована.

Але щоб настільки, як у полтавському випадку... М-да.
Перейти в начало страницы
 
+Цитировать сообщение
Odo
сообщение 3.3.2009, 13:04
Сообщение #40



Группа: Форумчане
Сообщений: 657
Регистрация: 2.10.2008




Цитата(Гад еще тот @ 3.3.2009, 13:38) *
Але щоб настільки, як у полтавському випадку... М-да.

І наскільки ж? Особисто мене, все влаштовує в художньому плані у цьому гербі. Є модуль дуги — зверху, з боків і він же знизу симетрично подвоюється у зменшеному варіянті. Все згідно композиційних законів побудови зображення. Що саме Вас не влаштовує? Як на мене, у Ваших словах звучить звичайна упередженість.

Сообщение отредактировал Odo - 3.3.2009, 13:06
Перейти в начало страницы
 
+Цитировать сообщение





4 страниц V  < 1 2 3 4 >
Ответить в данную темуНачать новую тему

 



RSS Текстовая версия Сейчас: 27.4.2024, 22:55
<% SAPE %>



Форум Полтавы - Полтавский форум

email: [email protected]